Home  I  Modely  I  Příslušenství  I  Ceny  I  Galerie  I  Aku-Moto  I  Výprodej  I  Bazar  I  Kontakt
Historie

V roce 1998 Bombardier Recreational Products
vstupuje na trh terénních čtyřkolek (ATV - all-terrain vehicle) a představuje prototyp nového modelu čtyřkolky zn. Bombardier - Traxter. V lednu 1999 přechází Bombardier Services do výrobní skupiny Bombardier a pracovní vozidla se tak stávají součástí divize Bombardier Recreational Products. V březnu získává model čtyřkolky Traxter ocenění "čtyřkolka roku" od časopisu ATV Magazine. Ve stejném roce je představen druhý model čtyřkolky - DS 650, určené zkušeným sportovním nadšencům. Další úspěšný vstup Bombardieru na trhu čtyřkolek.

 

 
SUV-Cam miniaturní kamera s digitálním záznamem na SD kartu

Jedná se o soupravu vodotěsné kamery (do 40m) v nerozbitném kovovém pouzdře z lehké slitiny a digitálního záznamového zařízení s vestavěným 2.2" TFT displejem, mikrofonem, USB portem pro stahování videosouborů do PC, A/V konektorem pro spojení s TV, konektorem pro nabíjecí síťový adapter, konektorem pro připojení sluchátek, konektorem pro připojení externího mikrofonu a slotem pro SD kartu (max. 2GB).

Kamerová hlavice je propojena s rekordérem odolným propojovacím kabelem o délce 80 nebo 150cm (volitelně), který je opatřen šroubovacím konektorem miniDIN. Rekordér je opatřen odnímatelnou klipsnou z kvalitního ABS plastu. Napájení celé soupravy SUV-Cam zajišťuje miniaturní vysokokapacitní Li-Polymer akumulátor, který poskytuje provozní výdrž na více jak 2 hodiny záznamu. Pro výrazné snížení spotřeby energie z baterií je rekordér vybaven funkcí POWER SAVE. Na zabudovaném 2.2" TFT displeji lze sledovat videosignál z kamerové hlavice nebo ze záznamu v SD kartě. Pohodlné a operativní ovládání spouštění záznamu zajišťuje velkoplošné tlačítko REC, které lze spolehlivě ovládat např. i v rukavicích. Výrazná světelná signalizace provozního stavu (STANDBY/RECORD) červeně podsvíceným tlačítkem REC velmi usnadňuje ovládání - již na dálku je okamžitě vidět, zda je záznam právě zapnutý nebo vypnutý.

Díky osazení velmi kvalitním značkovým 1/4" CCD snímačem firmy Sony, vyniká Elmo SUV-Cam i přes miniaturní optiku vysokou kvalitou obrazu s dobrým odstupem S/N i při špatném osvětlení, kterou naprosto nelze srovnávat s levnými CMOS kamerami. Samozřejmostí je bezchybně fungující automatika vyvážení bílé a AGC s velkým dynamickým rozsahem, doplněné navíc i možností manuálního nastavení zisku kamery v menu. Videozáznam lze pořizovat v několika volitelných úrovních kvality a tím optimalizovat dle potřeby poměr kvalita obrazu/délka záznamu. Videozáznam je na kartu ukládán ve formě .ASF souborů, které lze přehrávat běžnými přehrávači v PC (např. Windows Media Player).