Home  I  Modely  I  Příslušenství  I  Ceny  I  Galerie  I  Aku-Moto  I  Výprodej  I  Bazar  I  Kontakt
Historie

V roce 1998 Bombardier Recreational Products
vstupuje na trh terénních čtyřkolek (ATV - all-terrain vehicle) a představuje prototyp nového modelu čtyřkolky zn. Bombardier - Traxter. V lednu 1999 přechází Bombardier Services do výrobní skupiny Bombardier a pracovní vozidla se tak stávají součástí divize Bombardier Recreational Products. V březnu získává model čtyřkolky Traxter ocenění "čtyřkolka roku" od časopisu ATV Magazine. Ve stejném roce je představen druhý model čtyřkolky - DS 650, určené zkušeným sportovním nadšencům. Další úspěšný vstup Bombardieru na trhu čtyřkolek.

 

 
BT handsfree sada do přilby s funkcí Intercom

Automatické ovládání hlasitosti, Nastavení vysoké/nízké hlasitosti, Hlasové přijímání hovorů (funkce VOX), Automatické přizpůsobování hlasitosti, Funkce interkomu se spolujezdcem nebo jiným motocyklem až do vzdálenosti 150 m (v otevřeném prostoru), Možnost použít s GPS navigacemi, které podporují přenos hlasu přes Bluetooth. Výdrž baterie až 7 hodin hovoru, Výdrž baterie až 700 hodin v pohotovostním režimu, 100% vodotěsné (pouze se zasunutým headsetem/ mikrofonem)


Navigační jednotka GARMIN Zümo 550

Zümo 550 je výsledek experimentu, kdy bylo motorkářům umožněno vyvinout automobilovou navigaci. Na první pohled zaujme robustní, přesto kompaktní konstrukcí. Pogumovaný, plně utěsněný kryt přístroje z odolného plastu vydrží nejen ponoření do vody do hloubky 1 metru na dobu 30 minut, ale je odolný i proti benzínu, UV záření a díky použitým materiálům i vůči vybracím. Přístroj zümo 550 je vybaven dotykovým displejem s vysokým jasem čitelným na slunci.

Samostatnou kapitolou je ovládání přístroje, které je velice jednoduché a intuitivní - oproti automobilovým navigacím jsou ovládací prvky přizpůsobeny pro ovládání levou rukou a dá se ovládat i v motocyklových rukavicích.  To činí z zümo 550 přístroj do nepohody, který jistě oceníte i při dalších outdoorových aktivitách, jako je lyžování, jízda na sněžných skútrech či čtyřkolkách, rybaření a podobně.  Sada s přístrojem zümo 550 je plně vybavena pro použití jak na motorce, tak v automobilu, neboť obsahuje i přísavný držák s podložkou na uchucení přístroje v automobilu, tak i napaječ do Cl zásuvky v autě.

Integrovaná technologie Bluetooth umožňuje přenášet hlasové pokyny navigace nebo hudbu z vestavěného přehrávače MP3 přímo do motocyklové helmy.
Stejně tak je možné využití přístroje jako hands-free sady při propojení s mobilním telefonem. Na spodní straně je zümo opatřeno USB konektorem, slotem pro SD datovou kartu, systémovým konektorem pro připojení přístroje k externímu napájení, zvukovým vstupem a výstupem a konektorem po připojení přijímače dopravních informací.

Zümo 550 patří mezi přenosné přístroje, které jsou schopny nabídnout funkci „dynamické navigace“, pokud se propojí s přijímačem dopravních informací ,např. s GTM 10,FM TMC . Funkce dynamické navigace umožňuje se během navigace vyhnout místům s hustým dopravním provozem (kromě západní Evropy je toto vysílání od července 2005 nově dostupné bezplatně i na území Prahy). Funkce dynamické navigace je využitelná s mapami formátu CityNavigator NT.

TOPO Czech - turistická mapa ČR v1.2

Podrobná mapa České republiky v měřítku 1:50 000, uliční plány měst v měřítku 1:10 000. Mapa obsahuje zákres sídel, silniční sítě, polních a lesních cest, železnic, vodních toků a ploch, lesů, vrstevnic ( s krokem 20 metrů ), turistických značek, cyklotras a rozsáhlé databáze bodů zájmu.  Nově mapa obsahuje také zákres vedení VVN 110, 220 a 400kV. Mapa má plně funkční routing ( automatický výpočet trasy ), který funguje po všech zpevněných asfaltových komunikacích

Program umožňuje zobrazovat digitální mapu na PC a dohrávat část nebo celou mapu do mapového GPS přijímače Garmin.  V programu MapSource je zobrazován stínovaný reliéf. Mapa je členěna na 76 oblastí, které odpovídají hranicím bývalých okresů, velikost jednotlivých oblastí je v rozmezí 0,39 - 2,03MB. Celá mapa (76 oblastí) zabírá prostor 74 MB.